Kenan (Tarsus) ,   Slm güzel insan Erdal güneyden saklımdasın parcasını dinletirseniz anılarımı sizin sayenizde yad etmiş olacam saygılar...    |           Hakan Arık (İstanbul) ,   Selim Oğur Biçilmiş Kaftan çalar mısınız...    |           Nilay (İstanbul) ,   Silivri 6 nolu f1 koğuşunda canım dan çok sevdiğim mehmet bayar için yıldız tilbe çat kapı şarkısını istiyorum...    |           Mustafa Furkan (Eskişehir ) ,   Deniz üstü köpürür lütfen pınar hanım teşekkürler:)...    |           Furkan (Eskişehir ) ,   Selamlar selamlar bu benim öyküm lütfen saygılar 😂😂...    |           Timur (Siverek) ,   İnsan geceleri bastırdığı duygunun esiri olur sayın RadyoMetropol. Cemal Süreya-Keşke yalnız bunun için sevseydim seni...    |           Havva Erol (Kayseri) ,   Iyi yayınlar Pınarcığım seni burada görmek çok güzel 😊 Sezen Aksu'dan 'Iki Gözüm' parçası benden sana gelsin 🤗...    |           Nujin (Mersin) ,   Günaydın barış, uzun zaman olmuş dinlemeyeli. Kahraman deniz-garezi var 🙏🏼 ...    |           Alican karakakaş (MERSİN) ,   Mezitli belediye personellerine ve özellikle BARDAK HÜSEYİN ABİME hayırlı sabahlar diliyorum ve işçisin sen işçi kal şarkısını istiyorum ...    |           Erhan çakıroğlu (Ankara) ,   Tarsusda sizi dinlemeye o kadar alıştımki başka radyolar tat vermez oldu. Umarım bir gün Anakarada da radyo üstünden bu kaliteyi dinleyebilirim. İstek parça onur akın dan herhangi bir parça olur. Teşekkür ederim. ...    |           Hüseyin Subaşı (Kızkalesi) ,   Mersin'den herkese selamlar...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ:“ÇOKLU BARO SİSTEMİNİN YAŞAMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”

 

“AYM’NİN KARARI HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ DEĞİL, ÜSTÜNLERİN HUKUKUDUR”

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Anayasa Mahkemesinin çoklu baro düzenlemesinin iptal edilmesi talebinin oy çokluğuyla reddetmesini kınayarak, “AYM’nin kararı hukukun üstünlüğü değil, üstünlerin hukukudur” dedi.

Bağımsız bir hukuk kurumu olan AYM’nin hukuk güvenliğini sağlaması ve hukukun üstünlüğü ilkesiyle hareket etmesi gerekirken, çoklu baro düzenlemesi ile ilgili almış olduğu kararın ‘üstünlerin hukuku’ çerçevesinde olduğunu belirten Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun ve ardından Devlet Bahçelinin açıklamaları sonrası yargı baskı altına alınmıştır. Verilen kararın bu siyasi baskı çerçevesinde verildiğini düşünüyoruz. AYM’nin bu keyfi kararına şaşırmadık çünkü vermiş olduğu hukuksuz kararlar ilk değildir ama artık son olmalıdır. Açıkça Anayasa’ya aykırı bu işlemin iptal edilmesi gerekiyordu. Bu ülkede size göre, bana göre, ona göre hukuk olmaz. Öncelikle Anayasa’daki hâkim ve savcıların yargı bağımsızlığı ve yargı teminatı sağlanmalıdır.

Çoklu baro sisteminin yaşaması mümkün değildir. Çünkü bağımsız ve özgür savunma, onurlu ve güçlü mücadelesini her koşulda yaşatacağını tüm dünyaya göstermiştir. AYM’nin vermiş olduğu karar hükümsüzdür” ifadesini kullandı.

 
Tarih       : 02 Ekim 2020
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2017                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur