Kenan (Tarsus) ,   Slm güzel insan Erdal güneyden saklımdasın parcasını dinletirseniz anılarımı sizin sayenizde yad etmiş olacam saygılar...    |           Hakan Arık (İstanbul) ,   Selim Oğur Biçilmiş Kaftan çalar mısınız...    |           Nilay (İstanbul) ,   Silivri 6 nolu f1 koğuşunda canım dan çok sevdiğim mehmet bayar için yıldız tilbe çat kapı şarkısını istiyorum...    |           Mustafa Furkan (Eskişehir ) ,   Deniz üstü köpürür lütfen pınar hanım teşekkürler:)...    |           Furkan (Eskişehir ) ,   Selamlar selamlar bu benim öyküm lütfen saygılar 😂😂...    |           Timur (Siverek) ,   İnsan geceleri bastırdığı duygunun esiri olur sayın RadyoMetropol. Cemal Süreya-Keşke yalnız bunun için sevseydim seni...    |           Havva Erol (Kayseri) ,   Iyi yayınlar Pınarcığım seni burada görmek çok güzel 😊 Sezen Aksu'dan 'Iki Gözüm' parçası benden sana gelsin 🤗...    |           Nujin (Mersin) ,   Günaydın barış, uzun zaman olmuş dinlemeyeli. Kahraman deniz-garezi var 🙏🏼 ...    |           Alican karakakaş (MERSİN) ,   Mezitli belediye personellerine ve özellikle BARDAK HÜSEYİN ABİME hayırlı sabahlar diliyorum ve işçisin sen işçi kal şarkısını istiyorum ...    |           Erhan çakıroğlu (Ankara) ,   Tarsusda sizi dinlemeye o kadar alıştımki başka radyolar tat vermez oldu. Umarım bir gün Anakarada da radyo üstünden bu kaliteyi dinleyebilirim. İstek parça onur akın dan herhangi bir parça olur. Teşekkür ederim. ...    |           Hüseyin Subaşı (Kızkalesi) ,   Mersin'den herkese selamlar...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

MERSİN BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ: “CUMHURİYETSİZ YAŞANIR MI HİÇ?”

 

“CUMHURİYET YAŞARSA BİZ YAŞARIZ” Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı yayımladığı yazılı mesajla kutladı. Yeşilboğaz mesajında, “Cumhuriyetsiz yaşanır mı hiç? Cumhuriyet nefestir, umuttur, özgürlüktür, adalettir, barıştır, uygarlıktır, milletin egemenliğidir, aşktır, tutkudur. Cumhuriyet yaşarsa biz yaşarız” dedi.

Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı karanlığa, emperyalizme başkaldırı günü, özgürlük günü, barış günü, adalet günüdür. Cumhuriyetsiz yaşanır mı hiç? Cumhuriyet nefestir. Bugün nefes alabiliyorsak, Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının 97 yıl önce kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Cumhuriyet umuttur; geleceğe umut, gençliğe umut, aydınlığa umut, çağdaşlığa umut, daha güzel günlere umuttur. Cumhuriyet hürriyeti kucaklamaktır.

“CUMHURİYETE MİNNET BORÇLUYUZ”

Cumhuriyet uygarlıktır, imkândır. Mavi gözlü dev adam Cumhuriyeti ilan ederek bizlere, milletin egemenliğini yok sayanlara, emperyalist güçlere inat kul değil, birey olmaya giden yolu açtı. Ortaçağ zihniyetinin meyveleri hala düşmanca aramızda varlığını sürdürmelerine inat, 97 yıldır kul değil birey olduk. Cumhuriyet yaşadıkça hukuk yaşar, hukuk yaşadıkça biz yaşarız ve geleceğe güvenle bakabiliriz. Atatürk, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte Türkiyeyi, çağdaş ve uygar devletler seviyesine ulaştırmak için hukuk, insan hakları, eğitim, siyaset, tarım, sanayi, ekonomi ve ticaret alanları başta olmak üzere, toplumsal birçok alanda devrim yapmıştır. Bu ülke üzerinde ışığı yanan her pencere, tüten her baca, işleyen her demir ve alınan her nefes Cumhuriyete minnet borçlu.

“CUMHURİYET AŞKTIR, TUTKUDUR”

Cumhuriyet, Atatürk gibi düşünmek demektir. Bizler Cumhuriyete olan inancımızı, Atatürk devrimlerine olan bağlılığımızı ve özgürlük sevdamızı asla kaybetmeden, Cumhuriyetimizi yüceltmek, hukukun üstünlüğünü baki kılmak için durmadan mücadele etmeye devam edeceğiz. En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyete tahammülsüzlük nedeniyle yasaklansa da biliniz ki; Cumhuriyet aşktır, tutkudur. Cumhuriyet Atatürk’tür. Sesi, fikirleri, sözleri ve gözleri karanlığa ışık tutar, aydınlığa yol açar. Bir kere aldıysak bağımsızlık ve özgürlük kokusunu, 97 yıldır hala damarlarımızda dolaşıyorsa,  ilelebet yaşayacaktır Cumhuriyet.  Bu özgürlük öyle bir özgürlük ki; Cumhuriyet’ten doğup yine Cumhuriyet’e dönüşüyor.

Cumhuriyeti kurmak için gücünün sonuna, kanının son damlasına kadar savaşan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin önünde şükranla, saygıyla eğiliyor, varlığını her geçen yıl daha da yükseltebilmeyi umut ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. yılını yürekten kutluyorum.”

 
Tarih       : 28 Ekim 2020
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2017                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur