Kenan (Tarsus) ,   Slm güzel insan Erdal güneyden saklımdasın parcasını dinletirseniz anılarımı sizin sayenizde yad etmiş olacam saygılar...    |           Hakan Arık (İstanbul) ,   Selim Oğur Biçilmiş Kaftan çalar mısınız...    |           Nilay (İstanbul) ,   Silivri 6 nolu f1 koğuşunda canım dan çok sevdiğim mehmet bayar için yıldız tilbe çat kapı şarkısını istiyorum...    |           Mustafa Furkan (Eskişehir ) ,   Deniz üstü köpürür lütfen pınar hanım teşekkürler:)...    |           Furkan (Eskişehir ) ,   Selamlar selamlar bu benim öyküm lütfen saygılar 😂😂...    |           Timur (Siverek) ,   İnsan geceleri bastırdığı duygunun esiri olur sayın RadyoMetropol. Cemal Süreya-Keşke yalnız bunun için sevseydim seni...    |           Havva Erol (Kayseri) ,   Iyi yayınlar Pınarcığım seni burada görmek çok güzel 😊 Sezen Aksu'dan 'Iki Gözüm' parçası benden sana gelsin 🤗...    |           Nujin (Mersin) ,   Günaydın barış, uzun zaman olmuş dinlemeyeli. Kahraman deniz-garezi var 🙏🏼 ...    |           Alican karakakaş (MERSİN) ,   Mezitli belediye personellerine ve özellikle BARDAK HÜSEYİN ABİME hayırlı sabahlar diliyorum ve işçisin sen işçi kal şarkısını istiyorum ...    |           Erhan çakıroğlu (Ankara) ,   Tarsusda sizi dinlemeye o kadar alıştımki başka radyolar tat vermez oldu. Umarım bir gün Anakarada da radyo üstünden bu kaliteyi dinleyebilirim. İstek parça onur akın dan herhangi bir parça olur. Teşekkür ederim. ...    |           Hüseyin Subaşı (Kızkalesi) ,   Mersin'den herkese selamlar...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Neşet Tarhan “4 Yılı” Anlattı

 

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Mezitli Belediye Başkanı seçilen Neşet Tarhan, Mezitli Belediyesi Amfitiyatro’da basın mensupları ile yaptığı basın toplantısında görev yaptığı dört yıllık süreçte belediye olarak gerçekleştirdikleri ve üzerinde çalışmaya devam ettikleri çalışmaları anlattı.

 

Haber: Cihan Barış Budak - Radyo Metropol

 

           2018 Ocak ayı itibari ile Mezitli’nin nüfusunun ‘187.536’ kişi olduğunu söyleyen Tarhan, bunun 2017 Kasım ayı verilerine göre 54 bin, kayıtlı olmayanlarla birlikte de 65 bininin Suriyeli nüfustan oluştuğunu belirtti.

           “Mezitli’ye Değer Katacağız” ve “Mutlu Kent Mezitli” sloganlarına vurgu yapan Tarhan’ın konuşmasından dikkat çeken konu başlıkları şu şekilde:

Gayrimenkulde Artış

 “Önemli bir ekonomi dergisinin 2017 yılında yaptığı araştırmaya göre gayrimenkul sektöründe Türkiye’de yüzde 5, Mersin’de yüzde 14,3değer artışı gözlemlenirken, Mezitli’de değer artışının yüzde 26’ya kadar ulaştığı tespit edilmiştir.”

Taşeron İşçilere Kadro

 “Bütçemiz 2018 yılında 120 milyon olarak gerçekleşmiştir. Taşeron işçisine en yüksek ücret veren, iki dini bayramda ayrıca ödeme yapan belediyelerin başında gelmekteyiz. Taşeron işçilerimizin tümü, ayrım yapılmadan kadroya geçirilmiştir.”

 Kadın Üretici Pazarı

 “Kadın Üretici Pazarı sayımızı, Davultepe’de açtığımız ve Tece’de bugünlerde açacağımız pazarla 9’a çıkardık. Bu pazarlarımızda 500’ün üzerinde kadınımız satış yapmaktadır.”

Halk Günü

 “Göreve başladığımdan itibaren, her Salı yaptığımız ‘Halk Günü’ toplantılarını sırasıyla Belediye Başkanlık odasında, muhtarlıklarda, sitelerde yaparken, artık meydanlarda yapmaya başladık ve devam edeceğiz. Son toplantımızı Demokrasi Meydanı’nda canlı TV yayını ile yaptık.”

Tesislerin İşletmesi

 “Belediyemize ait tüm tesisler tarafımızdan işletilmektedir. Özel sektöre / müteahhide verilerek işletmeye karşıyız.”

Sahiller

 “Mezitli sahillerinin tahsisi Maliye Bakanlığı’nca Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi de bu alanların işletmeciliğini belediyeye ait Deniz Kızı A.Ş.’ye verdi.”

Sanayi Sitesi’nin Taşınması

 “Sanayi Sitesi’nin kent dışına taşınması için yer ve yapım biçimleri hakkında çalışmalarımız devam etmekte. Çalışmaları; Sanayi Sitesi, Esnaf Odası ve Esnaf Kredi Kooperatifi ile birlikte yürütüyoruz.”

TOKİ

 “Emekli Cemiyeti üyelerinin konut gereksinimleri için Esenbağlar Mahallesi çevresinde planlama çalışmaları tamamlanmış durumdadır. Bu bölgeye TOKİ tarafından konutlar yapılacaktır.”

           Öte yandan konuşmasında Mezitli Kart üyelerinin 20 bine ulaştığını vurgulayan Tarhan evlerde yalnız yaşayan, bakacak kimsesi olmayan yaşlılara yönelik de “Evde Bakım Hizmet Birimi” kurulduğunu vurguladı.

           Mersin Uluslararası Müzik Festivali çerçevesinde 4 Mayıs’ta Soli Arena’da Manuş Baba konseri olacağını hatırlatan Neşet Tarhan, 29-30 Haziran ve 1 Temmuz’da Güneş Festivali kapsamında aynı yerde Duman, Fazıl Say ve Selda Bağcan konserleri yapılacağının da müjdesini verdi.

***         

Neşet Tarhan’ın sesinden toplantının önemli konu başlıkları 30 Nisan Pazartesi saat 07.35’te Radyo Metropol’de yayınlanacaktır.

 
Tarih       : 29 Nisan 2018
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2017                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur