Kenan (Tarsus) ,   Slm güzel insan Erdal güneyden saklımdasın parcasını dinletirseniz anılarımı sizin sayenizde yad etmiş olacam saygılar...    |           Hakan Arık (İstanbul) ,   Selim Oğur Biçilmiş Kaftan çalar mısınız...    |           Nilay (İstanbul) ,   Silivri 6 nolu f1 koğuşunda canım dan çok sevdiğim mehmet bayar için yıldız tilbe çat kapı şarkısını istiyorum...    |           Mustafa Furkan (Eskişehir ) ,   Deniz üstü köpürür lütfen pınar hanım teşekkürler:)...    |           Furkan (Eskişehir ) ,   Selamlar selamlar bu benim öyküm lütfen saygılar 😂😂...    |           Timur (Siverek) ,   İnsan geceleri bastırdığı duygunun esiri olur sayın RadyoMetropol. Cemal Süreya-Keşke yalnız bunun için sevseydim seni...    |           Havva Erol (Kayseri) ,   Iyi yayınlar Pınarcığım seni burada görmek çok güzel 😊 Sezen Aksu'dan 'Iki Gözüm' parçası benden sana gelsin 🤗...    |           Nujin (Mersin) ,   Günaydın barış, uzun zaman olmuş dinlemeyeli. Kahraman deniz-garezi var 🙏🏼 ...    |           Alican karakakaş (MERSİN) ,   Mezitli belediye personellerine ve özellikle BARDAK HÜSEYİN ABİME hayırlı sabahlar diliyorum ve işçisin sen işçi kal şarkısını istiyorum ...    |           Erhan çakıroğlu (Ankara) ,   Tarsusda sizi dinlemeye o kadar alıştımki başka radyolar tat vermez oldu. Umarım bir gün Anakarada da radyo üstünden bu kaliteyi dinleyebilirim. İstek parça onur akın dan herhangi bir parça olur. Teşekkür ederim. ...    |           Hüseyin Subaşı (Kızkalesi) ,   Mersin'den herkese selamlar...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Abidin Yağmur “Pazartesi” ile Konuğumuzdu

 

Mersin’in tanınan isimlerinden gazeteci ve yazar Abidin Yağmur, 30 Nisan Pazartesi günü ilk kitabı “Pazartesi” ile Cihan Barış Budak’ın konuğu oldu.

           Gazetecilik, “Pazartesi” ve Mersin üzerine Cihan Barış Budak’ın sorularını yanıtlayan Yağmur, Mersin’in en önemli sorununun trafik, otopark veya ulaşımdan ziyade ‘salıncak’ olduğunu söyledi. Yöneticilerin, kent insanının küçük detaylar üzerine kurulu yaşamlarını görmezden geldiğine vurgu yaparak “Mersin’de hiçbir parkta ikiden fazla salıncak yok. Çocuklar salıncak sırasına giriyorlar” diyerek kentin sorunlarına ironik bir yaklaşımla eleştiri getirdi.

           Edebiyat üzerine sohbete büyük zaman dilimi ayrılan programda Yağmur’un “Sait Faik Abasıyanık” vurgusu dikkat çekti. ‘Hikayeci Abidin’ olarak anılmak istediğine vurgu yaparak Sait Faik’ten beslendiğini ve onun da büyük şeyler anlatmasına rağmen naif bir anlatımı tercih etmesinden dolayı hep kıyıda kaldığını ve hep o kıyıdan seslendiğini vurguladı.

           Öte yandan Yağmur, mesleğinin içerisinde bulunduğu çıkmaza da vurgu yaparak gazetelerin ve gazetecilerin yaşadığı zorlukları anlattı. Doğru bilgi ve doğru habere ulaşmanın her geçen gün daha da zorlaştığını söyleyerek “Herkes haberi kendi mecrasından paylaşmak istiyor. Bu da daha çok sosyal medya oluyor” ifadelerini kullandı.

           Abidin Yağmur’un “Pazartesi” kitabına Mersin’deki birçok kitabevinden ve Facebook’ta “Abidin Yağmur” sayfasına direkt mesaj göndererek ulaşmak mümkün.

 
Tarih       : 30 Nisan 2018
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2017                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur