Kenan (Tarsus) ,   Slm güzel insan Erdal güneyden saklımdasın parcasını dinletirseniz anılarımı sizin sayenizde yad etmiş olacam saygılar...    |           Hakan Arık (İstanbul) ,   Selim Oğur Biçilmiş Kaftan çalar mısınız...    |           Nilay (İstanbul) ,   Silivri 6 nolu f1 koğuşunda canım dan çok sevdiğim mehmet bayar için yıldız tilbe çat kapı şarkısını istiyorum...    |           Mustafa Furkan (Eskişehir ) ,   Deniz üstü köpürür lütfen pınar hanım teşekkürler:)...    |           Furkan (Eskişehir ) ,   Selamlar selamlar bu benim öyküm lütfen saygılar 😂😂...    |           Timur (Siverek) ,   İnsan geceleri bastırdığı duygunun esiri olur sayın RadyoMetropol. Cemal Süreya-Keşke yalnız bunun için sevseydim seni...    |           Havva Erol (Kayseri) ,   Iyi yayınlar Pınarcığım seni burada görmek çok güzel 😊 Sezen Aksu'dan 'Iki Gözüm' parçası benden sana gelsin 🤗...    |           Nujin (Mersin) ,   Günaydın barış, uzun zaman olmuş dinlemeyeli. Kahraman deniz-garezi var 🙏🏼 ...    |           Alican karakakaş (MERSİN) ,   Mezitli belediye personellerine ve özellikle BARDAK HÜSEYİN ABİME hayırlı sabahlar diliyorum ve işçisin sen işçi kal şarkısını istiyorum ...    |           Erhan çakıroğlu (Ankara) ,   Tarsusda sizi dinlemeye o kadar alıştımki başka radyolar tat vermez oldu. Umarım bir gün Anakarada da radyo üstünden bu kaliteyi dinleyebilirim. İstek parça onur akın dan herhangi bir parça olur. Teşekkür ederim. ...    |           Hüseyin Subaşı (Kızkalesi) ,   Mersin'den herkese selamlar...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

YEŞİLBOĞAZ: “BİZİ BÖLDÜĞÜNÜZ SÜRECE ÇOĞALACAĞIZ”

 

Mersin Barosunda stajını tamamlayan 11 stajyer avukat meslek yemini ederek, savunma mesleğinin yeni neferleri oldu. Hukuk sistemimizdeki aksaklıklara ilişkin konuşma yapan Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Bizi böldüğünüz sürece daha çok çoğalacağız, daha çok hukuk mücadelesi veririz” dedi.

Mersin Adliyesi Baro Odasında düzenlenen yemin törenine katılan Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, yönetim kurulu üyeleri,  avukatlar ve aileler, Stajyer Avukatlar Nuray Okat, Şahin Yıldız, Doruk Özdemir, Dilan Ergüvan, Ecem Elmas, Sema Nur Deveci, Faruk Büyükarslan, Mustafa Şen, Caner Özçelik, Durmuş Kuşçu ve Sevgi Hande Gün’ün ruhsat heyecanını paylaştı.

Törende gündeme ilişkin konuşma yapan Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, ülkemizin en önemli iki sorununun ekonomi ve hukuk sistemi olduğunu vurgulayarak, “Hukuk sistemimizdeki garabeti en son, meslek örgütümüze yapılan saldırılarda canlı olarak gördük. Meslek örgütümüzün birlikteliği, güçlü olması, demokrasiye, özgürlüklere olan bağlılığı ve mücadeleci yapısı nedeniyle, ciddi anlamda mesleğimizi yok etmeye yönelik yapılan girişimler yürürlüğe girdi. Ancak ana muhalefet partisi süreci Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı. Bizler de profesörlerden almış olduğumuz mütalaa ile birlikte Anayasa Mahkemesine sunum yaptık,  bu durumun ülkeye ve hukuk sistemimize ne kadar zarar vereceğini anlattık. Kendilerine şunu söyledik: Bizi böldüğünüz sürece daha çok çoğalacağız, daha çok hukuk mücadelesi vereceğiz. Bu mücadeleyi yemin edecek olan genç meslektaşlarımızın da bizimle birlikte sürdüreceğine inanıyorum” ifadesini kullandı.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN TARTIŞILIYOR OLMASI KABUL EDİLEMEZ”

Kadına yönelik şiddetin, ülkemizin hukuk sistemindeki sorunların en önemli göstergelerinden birisi olduğunu vurgulayan Yeşilboğaz, “Bununla ilgili uluslararası anlamda bağlayıcılığı, yaptırımı kuvvetli olan ve gerçekten çözüm üretmeye büyük katkısı olan İstanbul Sözleşmesi’nin hala günümüzde tartışılıyor olması, hukuk örgütleri açısından kabul edilemez bir davranıştır. Mersin Barosu olarak, İstanbul Sözleşmesi’nin yanında olduğumuzu, buna karşı yapılan tüm girişimlerin karşısında duracağımızı da bir kez daha deklare ediyorum” şeklinde konuştu.

Genç meslektaşlarımıza başarılar dileyen ve tavsiyelerde bulunan Yeşilboğaz, “Hukukun hangi alanında görev yaparsanız yapın, ister avukat, ister hakim, ister savcı olun, önce hukuk, insan hakları diyecekseniz. Hukukçu kimliğinizi ve hukukçu vicdanınızı asla terk etmeyin. Pusulanız hukuk olsun. Sizlere en büyük tavsiyem bu olacak” dedi. Daha sonra kürsüye çıkıp yemin eden stajyer avukatlara cübbelerini, Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirdi.  Avukatlık mesleğine resmi olarak ilk adımı atan stajyer avukatlara ruhsatnamelerini Yeşilboğaz takdim etti.

 
Tarih       : 13 Ağustos 2020
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2017                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur